Da svi budu jedno kao što si ti, Oče, u meni, i ja u tebi, neka i oni u nama budu... (Iv 17,21)

Doručak za žene: „Kad obnavljaš život, a ne stan!“

Dana 18. travnja 2026. godine održan je proljetni zagrebački Doručak za žene. U dobro poznatoj ugodnoj atmosferi Novinarskog doma u zagrebačkoj Perkovčevoj ulici, doručku je prisustvovalo 148 žena, uživajući u ukusnom doručku i bogatom programu.

Žene je kroz program vodila Petra Šimun Subotičanec, dok je Mirela Ivančić ispričala prisutnima svoju životnu priču. Mirela za sebe govori da je žena koja se, poput mnogih žena prisutnih na Doručku, bori sa životnim izazovima. No upravo je kroz život u Kristu doživjela duboku preobrazbu i pronašla istinu koja joj je donijela novi pogled na život i sada je sve lakše s Kristom.

Zvonkim glasom je prostor i srca prisutnih ispunila Nađa Jonke, operna pjevačica koja je sav svoj radni vijek bila operna pjevačica u opernom ansamblu HNK-a u Zagrebu. Dugi niz godina se bavi pjevanjem klasične i duhovne glazbe. Nastupala je pjevajući diljem Lijepe naše i svijeta.

U središnjem dijelu subotnjeg događaja riječ je dobila govornica Vanja Bule, na temu „Kad obnavljaš život, a ne stan!”

Vanja ima više od petnaest godina iskustva u službi s mladima i sa ženama. Magistrirala je teologiju i završila MBA na Regent Universityju u SAD-u. Posebno istaknut projekt kojim se trenutačno bavi jest Superknjiga – animirana biblijska serija koja se koristi u školama, crkvama i obiteljima. Superknjiga donosi biblijske priče ispričane na kreativan i suvremen način, pomažući djeci i mladima u otkrivanju vrijednosti vjere, identiteta i zajedništva te na poseban način dotičući novu generaciju. Uz Superknjigu, Vanja još koordinira humanitarne projekte Operation Blessing te program za djecu u potrebi Orphan’s Promise.

Gošće na Doručku od Vanje su čule priču radnog naslova – Kad život postane gradilište! Vanja je živopisnim nastupom i slikovitim prikazom obnove mostarskog Starog mosta dočarala postupak kojim se Bog koristi pri obnavljanju našeg života. Kroz stvarne primjere otkrila je prisutnima kako Bog ne gradi novo, nego obnavlja ono što već postoji te kako proces obnove može postati prostor za rast, iscjeljenje i nove početke.

Na Doručku je ženama ponuđen i solidan izbor knjiga kršćanske tematike za kupnju uz prigodnu donaciju ili predbilježba u biblioteku Doručka te kreativni, praktični uradci pogodni za poklone.

Tim koordinatorica Doručka je za sve gošće pripremio simboličan poklon kao podsjetnik na zajedničko prijepodne – cvijet begonije s prigodnim stihom ohrabrenja, a Doručak je standardno završio tombolom, koja uvijek podigne atmosferu i razveseli sretne dobitnice.

Za zainteresirane će 25. travnja 2026. biti organiziran lagani planinarski izlet u Samobor te zajedničko proučavanje Biblije raspoređeno prema području stanovanja.

Uz Božju pomoć, idući Doručak planiran je za jesen.

Lidija Edelinski

Ostale teme

Vijesti

Međunarodni izdavački projekt „Biblija i žene“

Najave, Vijesti

NAJAVA: Pozivnica za pastoralni seminar „Zajednički život: Relacijski kompas pastora“, 8. svibnja 2026. godine, Vinkovci, Hrvatska

Vijesti

Sretan i blagoslovljen Uskrs

Vijesti

Predavanje – O porijeklu života, Tordinci, 30. ožujka 2026.

Vijesti

Održana Godišnja skupština Saveza baptističkih crkava

Vijesti

Izabran novi Izvršni odbor ženskoga rada